SUOMEN
GOLFLIITTO

Valmentajat ja asiantuntijat

Petteri Nykky, Liittovalmentaja – Miehet & Pojat, Pro- & Olympiaryhmä
Petteri.nykky@golf.fi +358 40 187 7706

Jussi Pitkänen, Liittovalmentaja – Naiset & Tytöt, Pro- & Olympiaryhmä, Team Finland Akatemia
Jussi.pitkanen@golf.fi +358 40 619 4669

Pasi Purhonen, Valmentaja
Pasi.purhonen@golf.fi +358 40 073 6748

Mikael Mustonen, Valmentaja
Mikael.mustonen@golf.fi +358 45 638 3854

Matti Lindholm, Fysioterapioa & Kehonhuolto
Matti.lindholm@golf.fi +358 40 070 7733

Matti Santtila, Fyysinenvalmennus
Matti.santtila@golf.fi +358 50 530 9236

Ville Vaimala, Fyysinenvalmennus
Ville.vaimala@golf.fi +358 40 081 5119

Sami Kalaja, Taitovalmennus
Sami.kalaja@golf.fi +358 50 527 4368

Anna-Lena Vilo, Psyykkinen- ja Henkinenvalmennus
Anna-lena.vilo@golf.fi +358 40 725 6305

Jarmo Alapirtti, Tilastointi ja pelin analysointi
Jarmo.alapirtti@golf.fi +358 40 754 8115

Eero Kangasniemi, Valmennuskoordinaattori
eero.kangasniemi@golf.fi +358 40 761 3352