SUOMEN
GOLFLIITTO

Valmentajat ja asiantuntijat

Jussi Pitkänen, Liittovalmentaja – Amatöörit
Jussi.pitkanen@golf.fi +358 40 619 4669

Petteri Nykky, Liittovalmentaja – Ammattilaiset (Pojat/Miehet)
Petteri.nykky@golf.fi +358 40 187 7706

Mikael Mustonen, Valmentaja (Pojat/Miehet)
Mikael.mustonen@golf.fi +358 45 638 3854

Pasi Purhonen, Valmentaja (Tytöt/Naiset)
Pasi.purhonen@golf.fi +358 40 073 6748

Minea Blomqvist-Kakko, Valmentaja (Tytöt/Naiset)
mineablomqvist@gmail.com +358 40 550 0772

Matti Santtila, Fyysinen valmennus
Matti.santtila@golf.fi +358 50 530 9236

Ville Vaimala, Fyysinen valmennus ja Team Finland Akatemia
Ville.vaimala@golf.fi +358 40 081 5119

Matti Lindholm, Fysioterapia & Kehonhuolto
Matti.lindholm@golf.fi +358 40 070 7733

Sami Kalaja, Taitovalmennus
Sami.kalaja@golf.fi +358 50 527 4368

Anna-Lena Vilo, Psyykkinen valmennus
Anna-lena.vilo@golf.fi +358 40 725 6305

Jarmo Alapirtti, Tilastointi ja pelin analysointi
Jarmo.alapirtti@golf.fi +358 40 754 8115

Eero Kangasniemi, Valmennuskoordinaattori
eero.kangasniemi@golf.fi +358 40 761 3352