Koulutus

Liikunnanopettajille, seurojen junioriohjaajille ja muille aiheesta kiinnostuneille järjestetään maksuttomia Draivia kouluun! -koulutuksia. Koulutus antaa valmiudet Draivia kouluun! -liikuntatuntien ja -kerhotoiminnan toteutukseen ja se voidaan järjestää mihin vuodenaikaan tahansa, joko sisä- tai ulkoliikuntatiloissa sekä luokassa tai luentotilassa.

Kaksituntisen, käytännönläheisen koulutuksen sisältö:

  • mitä on Draivia kouluun!
  • välineistöön tutustuminen
  • tuntien suunnittelu ja organisointi
  • golfin perusteet

Kouluttajina toimivat tehtävään koulutetut alakoulujen opettajat. Kouluttaja tuo koulutukseen mukanaan Draivia kouluun! -välineet.

Draivia kouluun! -koulutus on pidetty näissä kouluissa

Alueelliset Draivia kouluun! -kouluttajat

ESPOO
Vesa Puro                                                       Viherlaakson lukio ja koulu
vesa.puro@espoo.fi                                      040 7681 698

HELSINKI
Takko Eräkangas                                          Helsingin Steinerkoulu
takkoerakangas@hotmail.com                  0400 717 008

Timo Manninen                                            Pohjois-Haagan alakoulu
timo.manninen86@gmail.com                 044 5959 863

HÄMEENLINNA
Tiina Kivinen                                                Hämeenlinnan lyseon lukio
tiinamkivinen@gmail.com                        045 7730 2064

JOENSUU
Roope Mikkonen                                         Heinävaaran koulu
roope.mikkonen@jns.fi                             050 3217 308

JYVÄSKYLÄ
Jesse Takala                                                 Keski-Palokan koulu
jesse.takala@jkl.fi                                       040 7449 696

Samuli Pentinniemi                                    Keski-Palokan koulu
samuli.pentinniemi@jkl.fi                        040 7637 376

KAUNIAINEN/ NUMMELA
Jussi Sipiläinen                                           Mäntymäen koulu
jussi.sipilainen@unelmakoulu.fi             044 5580 780

KOUVOLA
Sami Halme                                                  Pilkanmaan koulu
sami.halme@edukouvola.fi                       040 1641 044

LOHJA
Jani Jokinen                                                 Perttilän alakoulu
jani.jokinen@edu.lohja.fi                          041 5355 125

Koulutukset ruotsiksi
Lotta Sandberg-Nyman                              Solbrinkens Skola
lotta.sandberg-nyman@edu.lohja.fi        050 301 7824

OULU
Mika Marjeta                                                 Martinniemen koulu
mika.marjeta@eduouka.fi                          040 7622 543

PIEKSÄMÄKI
Saara Kiviluoto                                              Maaselän koulu
saara.kiviluoto@edu.pieksamaki.fi           045 6363 738

PORI
Leena-Maaria Lamminen                            Käppärän alakoulu
leena-maaria.lamminen@edupori.fi         044 5949 833

Janne Laitila                                                Porin suomalainen yhteislyseo
janne.laitila@edupori.fi                            050 5235623

RAISIO
Matti Schrey                                                   Vaisaaren koulu
matti.schrey@raisio.fi                                  040 5738 377

ROVANIEMI
Teppo Hiekkaranta                                     Viirinkankaan koulu
teppo.hiekkaranta@rovaniemi.fi            040 5268 064

Erkki Kelhä                                                  Ounasvaaran koulu
erkki.kelha@gmail.com                            040 5944 967

SEINÄJOKI
Antti Tokkari                                                  Hyllykallion koulu
antti.tokkari@seinajoki.fi                            044 0702 089

Tuomo Huttunen                                           Hyllykallion koulu
tuomo.huttunen@seinajoki.fi                     040 5521 940

TAMPERE
Tero Kokkonen                                             Kaarilan yläkoulu
terokokkonen@hotmail.com                     044 5782 737

TORNIO
Jussi Huusko                                                  Hannulan koulu
jussi.huusko@gmail.com                             044 540 8239

TURKU
Anssi Reini                                                      Vähä-Heikkilän koulu
anssi.reini@turku.fi                                      050 591 9809

Draivia kouluun! -koulutuksen tilaus ja lisätiedot:
Liisa Ruuda
Draivia kouluun -koordinaattori
liisa.ruuda@golf.fi
+358 40 704 2954