EGA Golfliitto StLG R&A Invesctec Rolex

Valmennusryhmät

Suomen Golfliiton liittovalmennusryhmät kaudelle 2018:

Miehet                   Kotiseura                     Valintakriteeri

Sami Välimäki Nokia River Golf Finnish Amateur Ranking
Aleksi Myllymäki Nokia River Golf Finnish Amateur Ranking
Rasmus Karlsson St Laurence Golf Finnish Amateur Ranking
Matias Honkala Nevas Golf World Amateur Golf Ranking
Santeri Lehesmaa Tapiola Golf World Amateur Golf Ranking
Veeti Mähönen Peuramaa Golf Hjortlandet Finnish Junior Amateur Ranking
Casper Simberg St Laurence Golf Päävalmentajan valinta
Tuomas Nukari Tawast Golf Päävalmentajan valinta
Juuso Kahlos Pickala Golf Club Päävalmentajan valinta

Naiset

Anna Backman Kanavagolf Vääksy Finnish Amateur Ranking
Ellinoora Moisio Archipelagia Golf Club Finnish Amateur Ranking
Daniella Barrett Aura Golf Finnish Amateur Ranking
Petra Salko Aura Golf World Amateur Golf Ranking
Kiira Riihijärvi Virpiniemi Golf Club World Amateur Golf Ranking
Emilia Tukiainen Karelia Golf Päävalmentajan valinta
Karina Kukkonen Oulun Golfkerho Päävalmentajan valinta
Hannele Mikkola Sarfvik Golfklubi Päävalmentajan valinta

Pojat

Saku Tuusa Salo Golf Finnish Junior Amateur Ranking
Eemil Alajärvi Aurinko Golf Finnish Junior Amateur Ranking
Sakke Siltala Kankaisten Golf Finnish Junior Amateur Ranking
Andreas Wester Nevas Golf World Amateur Golf Ranking
Markus Luoma Helsingin Golfklubi World Amateur Golf Ranking
Jesse Sareks Koski-Golf Fin Junior Amateur Ranking U16
Eetu Taivainen Karelia Golf Päävalmentajan valinta

Tytöt

Erika Danielsson Sarfvik Golfklubi Finnish Junior Amateur Ranking
Krista Junkkari Koski-Golf Finnish Junior Amateur Ranking
Elina Saksa Aura Golf Finnish Junior Amateur Ranking
Katri Bakker Harjattula G&CC World Amateur Golf Ranking
Oona Kuronen Aulangon Golfklubi Fin Junior Amateur Ranking U16
Elina Saarinen Salo Golf Päävalmentajan valinta
Kerttu Hiltunen Tawast Golf Päävalmentajan valinta
Matilda Svahn Virvik Golf Päävalmentajan valinta

Talenttiryhmä

Josefiina Anttila
Mathias Bäckblom
Elmo Gerkman
Leevi Hellberg
Veikko Hiltunen
Oliver Honkanen
Janet Isometsä
Saga Karppinen
Arttu Kulmala
Ella Merinen
Niilo Mäki-Petäjä
Topias Palin
Akseli Puro
Lauri Rosendahl
Anton Roth
Helmiina Rutanen
Oliver Ruutu
Ella Salama
Klarissa Salonpää
Oskari Schuvalow
Joel Talusen
Mikael Torvinen
Vilma Vainio
Emilia Väistö

Hakukriteeristön ja hakemuksen kauden 2017 valmennusryhmiin löydät materiaalipankista