24h-seurat

Tänne päivitetään 2016 mukana olevien seurojen yhteystietoja ilmoittautumisen mukaan.

#alue-monesko, Lyhenne, Seuranimi, nettisivu
yhteyshenkilö ja yhteystiedot
tavoitesumma, pelaajat (paitakoot)
Virheistä, lisäyksistä tai muutoksista viestiä 24h.toimisto@golf.fi osoitteeseen!


#2-1,  AlGo,  Alastaron Golf ry, www.alastarogolf.fi
yht.hlö: Minna Nenonen, minna.nenonen@alastarogolf.fi, +358 50 539 42 81
2.500 €, Players: (ilm. myöhemmin) (2L, XL + XL)

#6-4,  ArG, Artic Golf, www.arcticgolf.fi, UUSI
yht.hlö: Riitta Jaatinen, riitta.jaatinen@pp1.inet.fi, +358 44 363 66 28
10.000 €, Players: (3 L)

#2-9, ArGC, Archipelagia Golf Club, www.archipelagiagolf.fi  UUSI
yht.hlö: Mikko Saarikumpu, headcm@argc.fi, +358 40 865 83 28
3.000 €,  Players: Janne Vellamo, Sami Ahokas, Mika Marjasto, Marko Vilppu, Kim Holmström, Markus Laine, Kristian Vihanto, Nina Katajainen (2M, L + 3 XL, 2 XXL)

#2-2,  AG,  Aura Golf ry, www.auragolf.fi,  UUSI
yht.hlö: Sami Pere, sami.pere@auragolf.fi, +358 400 355 155
10.000 €,  Player: (ilm. myöhemmin)  (2S, M + M ,8L, 2  XL)  

#1-6,  ERG, Espoo Ringside Golf ry, www.ringsidegolf.fi
yht.hlö: Milla Vasama, milla.vasama@ringsidegolf.fi, +358 10 501 31 06
5.000 €, Players: Joel Virtanen, Jontte Valosaari, Nikke Tyry, Heidi Pirhonen (S, 2M + L)

#5-2,  EPG, Etelä-Pohjanmaan Golf / Ruuhikoskigolf, www.ruuhikoskigolf.fiUUSI
yht.hlö: Jyri Sarvikas, jyri.sarvikas@ruuhikoskigolf.fi, +358 500 565 911
1.000 €,  Players: (ilm. myöhemmin)

#4-1,  GP,  Golf-Porrasalmi r.y. /Annilan golfkeskus, www.annilangolfkeskus.fi
yht.hlö: Jukka Röyti, jukka.royti@gmail.com, +358 50 35 444 46
1.000 €,  Players: Jarkko Vahvaselkä, Antti Tunkkari, Mari Syväoja (M, 2 XL)

#1-9,  GT,  Golf Talma, www.golftalma.fi,  UUSI
yht.hlö: Päivi Miettinen, paivi.miettinen@kopra.fi, +358 50 529 11 93
3.000 €,  Players: Petteri Nykky, Ismo Haaponiemi, Länkelä, Ms, Mr ( 2 M, L + L, XL)

#3-2, HPG, Himos-Patalahti Golf, www.himosgolf.fi
yht.hlö: Markus Lahtinen, markus.lahtinen@himosgolf.fi, +358 40 585 68 95
1.000 €,  Players: Jouni Leppämäki, Pauli Kaasinen, Markus Lahtinen (2M, L)

#1-10,  HGS,  Hirvihaara Golf Mäntsälä, www.hirvihaarangolf.fi
yht.hlö: Sami Saarikivi, sami.saarikivi@suomi24.fi, +358 45 355 06 54
2.500 €,  Players: Sami Saarikivi, Mika Asikainen, Ari Simola (3XL)

#4-3,  IG,  Imatran Golf, www.imatrangolf.fi
yht.hlö: Toni Turkkila, juniorit@imatrangolf.fi, +358 40 846 80 50
1.500 €,  Players: Toni Turkkila, Juuso Huhtiranta, Markku Hietanen (2M, L)

#3-4,   JG,  Jyväs-Golf, www.jyvasgolf.fi
yht.hlö:  Pauli Hughes. pauli.hughes@jyvasgolf.fi, +358 400 535 935
4.000 €,  Players: Matti Moilanen, Timo Ristikivi, x (S, L, XXL) 

#6-5,  KlG,  Kalajokilaakson Golf,  www.kalajokigolf.fi
yht.hlö:  Laura Liias, kalajokigolf@kalajokigolf.fi, +358 44 750 6666
1.500 €,  Players: (ilm. myöhemmin)

#2-6,  KGM,  Kankaisten Golf Masku, www.kgm.fi, @kankaistengolf
yht.hlö: Lauri Leppänen, lauri.leppanen@kgm.fi, +358 40 319 03 99
10.000 €,  Players: Lauri, Timo, Ismo (M, L, XL)

#4-6 KGOLF, Kartanogolf,
yht.hlö: Ville Liuska, ville_liuska@netti.fi, +358 40 839 65 95
2.500 €,  Players: Mikko Nykänen, Ville Liuska (2XL)

#6-7,  KkG, Katinkulta Golf, www.katinkultagolf.fi
yht.hlö: Mari Leinonen, +358 44 261 20 38,  mari.leinonen@holidayclub.fi
1.000 €,  Players:  (ilm. myöhemmin) (-)

#1-7,  KGV, Keimola Golf, www.keimolagolf.com
yht. hlö: Jorma Manner, jorma1manner@gmail.com, +358 44 291 80 29
6.000 €,  Players: Jaki Saarivirta, Jorma Manner, Kari Puumalainen (S, M, XXXL)

#6-2,   KGK,  Kemin Golf Klubi, www.kemingolf.fi
yht.hlö: Hannu Kankaanpää, hannu@palanssi.fi, +358 40 54 777 37
4.000 €, Players: Hannu Kankaanpää, Esa Seretin, Mika Timonen, Mikko Tuomainen (3L + M)

#4- ,  KosG, Koski-Golf, www.koskigolf.fi
yht.hlö:  Katja Tähti, katja.tahti@koskigolf.fi, +358 50 585 07 43
2.000 €,  Players:  Sami Halme, Rasmus Pakarinen, Minka Niemelä (S, M, L)

#1-5,  Kurk, Kurk Golf, www.kurkgolf.fi
yht.hlö: Timo Jansson, timppa.jansson@gmail.com, +358 400 430 914
4.500 €  Players: Pentti Frinmodig, Kari Nummenpalo, Vellu rinne, Tommi Laitto ( 3xL + L)

#3-5,  MeG, Messilän Golf, www.messilagolf.fiUUSI
yht.hlö:  Suvi-Päivi Torvinen, suvi-paivi.torvinen@lahitapiola.fi, +358 50 406 96 27
4.000 €,  Players:  Pekka Kilpeläinen, Jari-Pekka Vatanen (2 L)

#1-8,  MGC, Master Golf Club, www.mastergolf.fi
yht.hlö: Mikko Eskelinen, mikko.eskelinen@apprix.fi, +358 400 787 738
10.000 €,  Players: (ilm. myöhemmin)

#6-3,  MLGK,  Meri-Lapin Golfklubi, www.torniogolf.fi
yht.hlö: Jussi Huusko, jussi.huusko@gmail.com, +358 44 540 82 39
1.500 €,  Players: Hanna Fisk, Miikka Röyttä, Janne Kotaniemi, Jussi Huusko (S, 2L + M)

#2-8,  MTG, Meri-Teijo Golf, www.meriteijogolf.com
yht.hlö:  Joonas Björkman, joonas.bjorkman@gmail.com , +358 40 74 88 303
7.000 €, Players: Kari Pulli, Jyrki Sahlström, Winnie Söderholm, Joonas Björkman (3L + M)

#3-3,  MGS,  Muuramen Golfseura, www.muuramegolf.fi
yht.hlö: Hannu Ahvenjärvi, tj@muuramegolf.fi, +358 40 548 6262
4.000 €,  Players: Pauli, Niemelä, Jaha Kallantie, Hannu Ahvenjärvi (3L)

#5-2,  NSG,  Nivalan Seudun Golf,  www.nivalanseudungolf.fi
yht.hlö: Mika Takanen , toimisto@nivalanseudungolf.fi, +358 50 364 30 95
2.500 €,  Players: Jussi Mähönen, Aaro Vuolteenaho, Janne Vuolukka, Mika Takanen (M, 3L)

#1-12,  NGK, Nurmijärven Golfklubiwww.golfpiste.net/nurmijarvigolf
yht.hlö: Pasi Theman, theman.pasi@gmail.com, +358 50 366 1006
9.000 €,  Players: Vesa Hiltunen, Sami Salminen,  Ismo Eskola, Antti Romppainen, Marko Julin, Pasi Theman (-)

#6-1,  OGK,  Oulun Golfkerho ry, www.oulugolf.fi
yht.hlö: Janne Anttonen, janne.anttonen@oulugolf.fi, +358 440 681 060
4.000 €,  Players: Janne Anttonen, Teemu Karvonen, Marko Leiviskä (M, 2 L + XL)

#1-3,  PGC,  Pickala Golf Club, www.pickalagolf.fi,   UUSI
yht.hlö: Sanna Haavisto, sanna.haavisto@pickalagolf.fi, +358 40 67 46 400
5.700 €,  Players: Sanna Haavisto, Timo Eskeli, Pasi Purhonen, Juuso Kahlos, Kristian Kulopkorpi, (3M + 2L, XL)

#3-6,  PirG,  Pirkanmaan Golf ry / Messukylän golfkenttä,  UUSI
yht.hlö: Ilkka Vuorenamaa, +358 40 561 83 02, ilkka.vuorenmaa@iki.fi
1.000 €,  Players: Vuorenmaa & co (-)

#4-5,  RanG, Rantasalmi Golf, www.rantasalmigolf.com
yht.hlö: Lasse Huttunen, tj@rantasalmigolf.com, +358 45 630 1953
2.500 €,  Players: Mikko Räisänen, Tuomas Sistonen, Timo Poutanen,  Mika Myllys, Oliver Myllys, Arto Ahonen, Janne Pakkala (2M, L + L, 2 XL, XXL) 

#2-10,  RG,  Rauma Golf, www.raumagolf.fi
yht.hlö: Iida Lampi, iida.lampi@raumagolf.fi, +358 044 0265 100
5.000 €,  Players:   (S, 2M, + M, 2L)

#1-2,  RuG,  Ruukkigolf, www.ruukkigolf.fi,  FB Ruukkigolf Juniorit
yht.hlö: Päivi Peltola, pinjainen@hotmail.com, +358 50 545 83 58
3.000 €,  Players: Seppo Laamanen, Toni Laamanen, Kaj Karlsson, Taru Röman (L, 2 XL)

#2-3,  SaG,  Salo Golf ry, www.salogolf.fi
yht.hlö: Tomi Paju, toimitusjohtaja@salogolf.fi
7.500 €,  Player: Tomi Paju, Vesa Kujanpää (2XL)

#1-11,  SHG, Suur-Helsingin Golf,  www.shg.fi
yht.hlö: Mikko Salminen, mikko.salminen@shg.fi
10.000 €,   Players Maire Syrjäkari, Sari Huhtanen, Hanna Mård, Päivi Andersson, Sirkka Myllymäki, Pauliina Isomäki, / Ari Vauhkonen, Jarkko Raski, Mikael Salminen, Tuomas Salminen, Ari Tarkkinen  (3S + 5M, 2 L)

#6-6,  StLGC,  St Lake Golf Club, www.lakegolf.fi
yht.hlö: Juhani Virolainen, juhani.virolainen@pyhajarvi.fi, +358 400 785 597
1.500 €,  Players:  Lassi Myllylä, Juhani Virolahti, Jussi Torppa, (M, L ,XL) 

#4-4,  Tarina,  Tarinagolf ry, www.tarinagolf.fi
yht.hlö: Marko Korhonen, marko.korhonen3@saunalahti.fi, +358 45 132 08 77
5.000 €,   Players: Janne Eskola, X, X (3XL)

#3-1,  TawG,  Tawast Golf, www.tawastgolf.fi
yht.hlö: Olli Tapola, olli.tapola@tawastogolf.fi, +358 44 32 44 343
4.000 €,  Players: Olli Tapola, Janne Lahti (M, L)

#2-7,  UGK, Uudenkaupungin Golfklubi ry. http://golfpiste.com/ugk/
yht.hlö: Mika Nissilä, mika.nissila@uusikaupunki.fi, +358 440 875 366
12.500 €,  Players: Aki Nummi, Matti Kontu, Mika Nissilä, Yrjö Honkasalo, Jari Alanen (3 XL + 2L)

#5-1,  VaG,  Vaasan Golf, www.vaasangolf.fi
yht.hlö: Jussi Viitala, jussi.viitala71@gmail.com, +358 400 63 33 46
10.000 €,  Players: Jonathan Nylén, Conny Södergård, Esko Heikkinen (S, 2M + 2L, XL)

#4-2,  VG,  Viipurin Golf / Etelä-Saimaa Golf www.viipuringolf.fi
yht.hlö: Mikko Pylkkönen, mikko.pylkkonen@viipuringolf.fi, +358 44 31 00 267
2.500 €,  Players: Antti-Pekka Kaarna, Jonne Asikainen, Mikko Pylkkönen (M, 2 L)

#1-1,  ViG,  Virvik Golf ry, www.virvikgolf.fi, #VirvikGolf,  UUSI
Yht.hlö: Rasmus Svahn, svahn.rasmus@gmail.com, +358 40 737 96 46
6.000 €,  Players:  Rasmus Svahn, Tom Nyman, Robert Lindström (2 XL, L) 

#2-4,  WGCC,  Wiurila Golf, www.wgcc.fi
yht.hlö:  Mika Aitio, mika.aitio@ursuit.com, +358 40 550 42 05
6.000 €,  Players: Mika Aitio, Juri Virkki, Veli-Matti Toivonen, Pasi Kuhalainen (3 L + XL)

#1-4,  VGH,  Vuosaari Golf Helsinki, www.vgh.fi
yht.hlö: Kirsi Heifeldt, kirsi.heifeldt@gmail.com, +358 50 358 33 00
6.000 €,  Players: Miikka Kyttälä, Sami Saukkonen, Jesse Rantanen, Nico Pihlas (2L, XL + XXL)

#2-5,  YG,  Yyteri Golf,  www.yyterigolf.fi,  UUSI
yht.hlö: Toni Aalto, toni@toniaalto.fi, +358 40 830 11 27
3.000 €,  Players: Toni, Juha, Jyri (3 xl)

Alue Seuroja 2016 2015 2014 2016 mukana olevat seurat (alue€)
1. Uusimaa 36 12 9 6 ERG, GT, HGS, KG, Kurk, MGC, NGK, PGC, RuG, SHG, ViG, VGH (70,7k€)
2. Lounais-Suomi 16 10 7 5 AlGo, AG, ArGC, KGM, MTG, RG, SaG, UGK, WGCC, YG(66,5 k€)
3. Keski-Suomi 25 6 7 5 Himos, JG, MeG, MGS, PirG, TawG, (18 k€) 
4. Itä-Suomi 25 7 7 5 GP, IG, KGOLF, KosG, RanG, Tarina, VG, (20,5 k€)
5. Pohjanmaa 11 3 3 1  EPG,  VaG (11 k€)
6. Pohjois-Suomi 15 7 7 4 ArG, KGK, KlG, KkG, MLGK, NSG, OGK (26 k€)
Yhteensä 118 45 40+1 26+1  yht. 212,7k€